cheap jerseys china   Zmiana pozyskiwania energii w Wielkiej Brytanii - Polski Klaster Energetyki

W 2013 roku Wielkiej Brytanii udało się wyrównać ilość pozyskiwanej energii ze źródeł odnawialnych z konwencjonalnym sposobem produkcji prądu z węgla oraz gazu. Było to spowodowane intensywnymi działaniami skupiającymi się na modernizacji modelu pozyskiwania energii przez Wielką Brytanię. Obecnie z węgla dostarczany jest tylko procent energii, co pokazuje całemu światu, ze taki model energetyczny jest możliwy do realizacji. Szacuje się, że do 2025 roku na wyspach węgiel całkowicie zostanie zlikwidowany z systemu energetyki.

W obecnym zestawieniu Polski do Wielkiej Brytanii przemiana sposobu energetyki państwa wydaje się niemożliwa do wykonania, jednak wzrost cen wydobycia węgla i produkcji z niego energii sprawia, że rozwój elektrowni z odnawialnych źródeł energii z roku na rok zwiększa się.

Innym aspektem rozpatrywanym przez Polskę jest pozyskiwanie energii ze źródeł geotermalnych. Sposób ten jest dość innowacyjny, ponieważ niewiele krajów dysponuje takimi zasobami. Dobrze zaplanowana przemiana gospodarki mogłaby stworzyć z Polski kraj opierający się na energii geotermalnej, lecz obecny model wciąż bazuje na pozyskiwaniu energii z węgla przez najbliższe dekady.

Zmiana pozyskiwania energii w Wielkiej Brytanii
cheap jerseys paypal